Strona główna O Rotary O klubie Członkowie Zarząd Kontakt

 

ODWIEDZINY DORTMUNDU

18 - 20.09.2019

W dniach 18 - 20.09 Basia Orczyk udała się do Dortmundu. W podróż tę została wysłana, aby odwiedzić klub partnerski Dortmund-Westentor oraz uczestniczyć w wernisażu Sayomi Urlichs, która wielokrotnie wspomagała naszą działalność charytatywną. Na wernisażu Basia oficjalnie podziękowała Sayomi za Jej wrażliwe serce i ofiarność na rzecz najbardziej pokrzywdzonych przez los ludzi.

W czasie odwiedzin w Klubie Rotary Dortmund-Westentor Basia podziękowała za wsparcie Warsztatów Terapii Zajęciowej w Radwanowicach oraz przedstawiła nasz nowy projekt - zbiórkę środków na stworzenie integracyjnego placu zabaw / ogrodu sensorycznego na terenie jednostki Wojewódzkiego Specjalistycznego Szpitala Dziecięcego im. Św. Ludwika zlokalizowanej w Radziszowie, w której rehabilitowane są dzieci z całej Polski ze schorzeniami o różnej etiologii, również o podłożu neurologicznym.

Basia zapamięta tę podróż jako wyjątkową, ponieważ była goszczona (mieszkała) w domu Marzeny i Olafa Beckerów niezwykle serdecznie.

Basia Orczyk z Sayomi Urlichs na wernisażu

Członkowie klubu Dortmund Westentor, a przy stole prezydialnym siedzą, od lewej: Olaf Becker, Basia Orczyk, Reiner Pamp, Stasiu Skwarczek i Heinz Urlichs


Basia Orczyk, sekretarz RC Kraków Centrum i Reiner Pamp, prezydent RC Dortmund Westentor


Marzena Becker i Basia Orczyk


Olaf Becker oprowadza Basię po Dortmundzie 
www.punkt6.pl